Зашто би Данијел Рикардо могао поново да буде победник Формуле 1: Преглед сезоне Формуле 2021 1
новости

Може ли Даниел Рицциардо поново бити на подијуму?

Даниел Рицциардо носи наде нације са собом док Ф1 сезона почиње овог викенда у Бахреину - сви желимо да га видимо како поново пије шампањац из својих тркачких чизама на подијуму.

Овај 31-годишњак није освојио Велику награду са Монаком 2018. године и након две мршаве године покушавајући да претвори Рено у победника, направио је још један корак напред, овог пута са Меклареном.

На папиру, ово може изгледати као чудан потез, прелазак са фабричког програма на приватни тим који мора да плати за своје моторе, али Мекларен је тим у успону који жели да се врати у своје славне дане, победивши у обе трке и првенства. , што је и Рикардов циљ.

Први знаци су повољни за обе стране. Мекларен има најбољу сезону у годинама, завршио је на трећем месту у шампионату конструктора и прешао са најнеконкурентнијег мотора (Рено) на најконкурентнији (Мерцедес-АМГ). Чини се да се Рикардо добро прилагодио новим условима, постављајући такмичарске резултате у предсезонским тестирањима.

Па какве су му шансе да победи у трци? Могуће је, није вероватно. Формула 1 је игра суптилне еволуције која има за циљ да смањи јаз, тако да је мало вероватно да ће Мекларен бити испред Мерцедес-АМГ-а и Ред Бул Рацинг-а.

Међутим, као што смо видели претходних година, Рикардо је један од најбољих возача на мрежи, који стално изводи наизглед немогуће маневре претицања да надмаши свој аутомобил.

Ако Мерцедес и Ред Бул буду имали лош дан, Рикардо ће бити у бољој позицији да нападне или би могао да настави своју узаврелу форму у Монаку где искуство и вештина могу да победе болид.

Немојте се изненадити када видите Рикардов велики осмех на писти 2021.

Тренутни шампион или млади бик

Изазов за титулу се обликује као могући класик, а актуелни шампион Луис Хамилтон жели да свом имену дода рекордну, осму титулу возача, иако је млади Ред Бул суперстар Макс Верстапен „победио на предсезонском тестирању и жуди за својим првим круна“.

Ово је битка између актуелног председника и његовог наследника. Хамилтон је од почетника постао неприкосновена легенда Ф1, освојивши шест титула заредом. Док је Верстапен дошао у Формулу 1 као феноменалан тинејџер и полако је скидао грубе ивице да би сирови таленат претворио у немилосрдну брзину.

Упркос томе што је фаворизован од стране Мерцедеса због своје недавне доминације у спорту, преживео је три дана тестирања и сезону је започео као задњи. Ред Бул Рацинг је у међувремену имао три дана без проблема и завршио са најбржим временом круга.

Због тога је Верстапен фаворит за овај викенд, али Мерцедес ће сигурно узвратити ударац, тако да нас очекује епски сезонски дуел између два најбржа возача на планети.

Може ли се Ферари вратити?

Очигледно је да је 2020. била лоша година за већину људи и сви бисмо желели да је заборавимо. На спортском плану, Ферари би дефинитивно желео да избрише прошлу годину из сећања.

Прошле сезоне, италијански тим је годинама био најближи Мерцедесов ривал и распао се, не само да није победио у трци, већ је освојио три подијума и пао на шесто место у конструкторском шампионату иза приватних тимова Мекларен и Рејсинг Поинт.

Сада је тим фокусиран на то да постане такмичарска снага. У том циљу, четвороструки светски шампион Себастијан Фетел је отпуштен после неколико година опадања и замењен млађим Карлосом Саинзом млађим. Он ће се удружити са Шарлом Леклером који је веома популаран у покушају да Ферарију пружи нови почетак и поведе тим напред. са чиме би требало да постоји такмичарско унутартимско ривалство.

Астон Мартин се вратио

Отпуштен из Ферарија, Фетел је пронашао нови посао: да поведе Астон Мартин назад у Формулу 1 после више од 60 година одсуства. Британски бренд је сада у власништву канадског бизнисмена Лоренса Строла, који је одлучан да од њега направи праву конкуренцију Ферарију, Поршеу и компанији на тржишту супераутомобила, као и на тркачкој стази. Такође је желео да помогне сину у каријери у Ф1, а Ленс Строл би био партнер Фетелу у новом фабричком тиму Астон Мартина.

То заправо није нови тим, то је само ребрендирање (и додатна инвестиција) тима који је раније био познат као Рацинг Поинт.

Године 2020. био је у доброј форми, користећи аутомобил назван „Мерцедес Пинк“ (због фарбања и наизглед копираног Мерцедесовог дизајна) да освоји Велику награду Бахреина и три подијума, приморавајући Фетела да одржи добру форму. и помоћи Астон Мартину да стекне предност над својим бившим италијанским тимом, како на стази тако и ван ње.

Алонсо, Алпине и будући аустралијски Ф1 такмичар

Формула 1 очигледно изазива зависност, па није ни чудо што се неки возачи задржавају колико год могу. Бивши светски шампион Фернандо Алонсо покушао је да оде, али није могао да остане по страни и вратио се у категорију после две године паузе.

Шпанац ће возити за Алпине, бивши тим Реноа који је преименован како би помогао Алпину да постане озбиљан играч у свету перформанса. Алонсо није нов у Реноу/Алпинеу, јер је био са тимом када је освојио своје титуле, али то је било 2005-06, тако да се много тога променило од тада.

Иако Алонсо остаје самоуверен (недавно је у интервјуу рекао да мисли да је бољи од Хамилтона и Верстапена), мало је вероватно да ће тим имати победнички болид, судећи по форми на тестовима.

Његовом саиграчу, Естебану Окону, биће потребна добра сезона да обезбеди место будуће алпске звезде јер постоји неколико младих возача који желе да га замене, укључујући Аустралијанца Оскара Пјастрија.

Пјастри је освојио шампионат Формуле 3 2020. и прешао у Формулу 2 ове сезоне. Он је члан алпске возачке академије и нова сезона би могла да га одведе у најбољу категорију 2022. (или највероватније 2023.).

Шумахерово име се вратило

Михаел Шумахер је један од најуспешнијих возача Формуле 1 у историји, који је освојио седам шампионата у каријери. Нажалост, тешко је повређен на скијању 2013. године и од тада није виђен у јавности, а његова породица је дала врло мало информација о његовом стању.

Али име Шумахера ће се вратити у Формулу 1 2021. године када се његов син Мик помери у највиши ранг након што је освојио круну Ф2 прошле сезоне.

Мик је имао успешну каријеру тако што је изабран у оквиру програма за младе возаче Ферарија, као и тако што је освојио Ф3 како би зарадио своје место у Ф1 на основу заслуга и без коришћења свог презимена.