Ф1 2018 – ВН Русије: Доминација Мерцедеса – Формула 1
КСНУМКС Формула

Доминација Мерцедеса на Великој награди Русије у Сочију: Хамилтон осваја шеснаесту фазу Светског купа 1 у Ф2018 захваљујући подршци свог саиграча Боттаса (2. место)

La Мерцедес доминира - као што смо предвидели - Велика награда Русије a Сочи: Левис Хамилтон освојио шеснаесту етапу Ф1 свет 2018 хвала на услузи коју је добио од саговорника Valtteri Bottas (Други на циљу, заслужио би победу, али га је његов тим приморао да одустане од позиције).

У трци која је видела феррари di Себастијан Фетел e Кими Раикконен на 3. и XNUMX. месту славимо изузетне перформансе Мак Верстаппен... Холандски возач Red Bul, који је започео 19., постао је протагониста изузетног повратка: 13. после првог круга, 10. после три круга, 5. после 8 кругова, па чак и водио 19. круг (пре промене гума и краја трке на петој позицији) ).

Ф1 Светско првенство 2018 – ВН Русије: извештаји

Луис Хамилтон (Мерцедес)

Левис Хамилтон приближавајући се Ф1 свет 2018 захваљујући петој победи у последњих шест Гранд Прик -а. Успех захваљујући Боттасовој доброти, а такође и након беспрекорне трке у којој је успео да исправи грешку у боксерској стратегији (која га је довела иза Фетела), заобишавши немачког јахача у кратком времену лаким маневром.

Валттери Боттас (Мерцедес)

Un Велика награда Русије изузетан за Valtteri Bottas, аутор Сочи од пол и одличан почетак. Принуђен да одустане од највише степенице постоља због командних наредби које га позивају да преда место Хамилтону у 25. кругу, он и даље води друго постоље на свету у последње три Гранд Прик -а. Ф1 свет 2018.

Себастијан Фетел (Ферари)

Треће место Себастијан Фетел в Велика награда Русије подудара се са четвртим постољем у последњих пет Гранд Прик -а, али овде се нема шта славити јер победа недостаје више од месец дана. Хамилтоново претицање је демонстрација чисте надмоћи сребрних стрела.

Кими Раиконен (Ферари)

Пошто је потписао са Саубером Кими Раикконен „Смештено“: четврто место без одлагања за финског возача.

Мерцедес

Такође ове године Сочи la Мерцедес оставио мрвице својим противницима: пета победа (и трећа дупла) у пет издања Велика награда Русије.