Ф1 2018 - Велика награда Мађарске: Хамилтон поново, Мерцедес поново - Формула 1
КСНУМКС Формула

Левис Хамилтон (Мерцедес) освојио је Велику награду Мађарске на Хунгарорингу испред Феррарија Фетела и Раикконена.

Као што смо и очекивали Левис Хамилтон (Мерцедес) победио Велика награда Мађарске Све "Hungaroring Ахеад феррари di Себастијан Фетел e Кими Раикконен.

Успех који је омогућио британском возачу да учврсти своје вођство у тркама. Ф1 свет 2018... Такође хвала друже Valtteri Bottas, добро се у прве три четвртине трке бранио од насртаја ривала, али је аутор у финалу од два превише "лоша" контакта: један против Фетела и други против Рикарда - што је довело до казне од десет секунди.

Светско првенство у Ф1 2018 – Извештаји о Великој награди Мађарске

Себастијан Фетел (Ферари)

Друго, упркос свему: упркос чињеници да је превише времена изгубљено на бодовању и на бону, упркос контакту са Боттасом и упркос лошем здравственом стању ултра меке гуме у другом делу Велика награда Мађарске. Себастијан Фетел није направио грешку уHungaroring али само киша током квалификација то га је спречило да однесе кући заслужену победу: немачком возачу ово је треће постоље у последње четири одржане трке.

Луис Хамилтон (Мерцедес)

Un Велика награда Мађарске савршен за Левис Хамилтон, све више заповеда Ф1 свет 2018... Захваљујући свом штитоноши, Боттас је прилично лако освојио трећу победу у последњих пет великих награда. Међутим, да јуче није падала киша током квалификација, причали бисмо о другој трци: у суботу, по сувом времену, Феррари је био непобедив.

Даниел Риццардо (Ред Булл)

Ко је ово рекао унутра Велика награда Мађарске зар не можеш да престигнеш? Све 'Хунгароринг Даниел Риццардо почео је 12., био је 16. након контакта на старту, био је протагониста великог повратка, дирнуо га је Боттас и ипак успео да престигне финског возача са Red Bul девастиран на четвртом месту. Шеста трка заредом пала је са постоља, али каква трка ...

Кими Раиконен (Ферари)

Једино светлуцање Кими Раикконен догодило се на почетку када је покушао (неуспешно) да престигне Боттаса пре него што је уступио место свом саиграчу Фетелу. Оспорио је Велика награда Мађарске критично болестан (без воде) и дискретно заузео пето постоље заредом: догађај који се није догодио од 2007. (година једине светске титуле коју је освојио "Ицеман").

феррари

С једне стране, још два аутомобила на подијуму (по трећи пут у последња четири Гранд Прика), са друге стране, трка је изгубила (такође) у боксу због предугог заустављања у боксу. ИН Велика награда Мађарске le феррари били су врло брзи, али наHungaroring тешко је увек се добро провести ако ниси испред свих.